Nasz Designer

 
 
Stylux
         
 
Woda jest żywiołem Alveusa. Jest też naturalnym żywiołem projektanta naszych, produkowanych w Polsce, zlewozmywaków. Według chińskiego kalendarza Krzysztof Konopelski jest zodiakalnym wodnym Smokiem 蛟. Ha! – szukał swego ogona w chińskich rzekach już w 1987 roku, gdzie spędził lato. Ale koło zaczęło się domykać dopiero w 1999 roku nad Nilem. Znalazł tam niemal magiczną formułę: jak włożyć piramidę do zlewozmywaka..? Udało się! Skutek był natychmiastowy. 
     

Od tego czasu takie pojęcia, jak: pojemność komory zlewozmywaka, odpływ, przelew, podbudowa i ociekacz stały się podstawą jego designerskiego słownika i rządzą jego umysłem zwłaszcza w Godzinie Smoka, czyli gdzieś między siódmą a dziewiątą rano, kiedy z szarych zwojów czoła wysupłuje pomysły, które bardzo często chcą być zlewozmywakami, a bywa, że są to całe konstelacje popularnych granitowych zlewozmywaków Alveusa.
Niagara (x7) i Rock & Roll (x8) to chyba nasze najchętniej kupowane zlewozmywaki w Polsce i Europie. Oczywiście, są też, szybko zdobywające klientów, pojedyncze projekty – choćby ulubiony zlewozmywak Krzysztofa – filigranowy Falcon, czy miękko rysowany Galapagos.

Funkcja i ergonomia zawsze stanowią mocny fundament każdego projektu, ale – jak to zauważył pewien znawca – zlewozmywaki te mają pewną wadę: są za ładne.

Tego jednak trzymamy się od lat i w 2016 wprowadzamy na rynek 33. zlewozmywak zaprojektowany przez Krzysztofa. Apelles przyszedł do niego nad ranem w Dniu Dziecka i zostawił kilka kresek w jego szkicowniku obok wiersza... Granitowy piasek i słowa wypełniają formy, które cieszą się uznaniem.

https://pl.wikipedia.org/wiki/Krzysztof_Konopelski


 
Apelles 70

Apelles 70 – nowy półtorakomorowy zlewozmywak Alveusa w ofercie 2016

11.01.2016

'Nulla dies sine linea' – czyli 'ani dnia bez liniii' to maksyma Apellesa, największego malarza starożytnej Grecji, który nieustannie pracował nad swoim stylem.

Projektant zlewozmywaków, który spędza wakacje raczej nad morzem niż w górach, idąc plażą, każdego dnia ma w zasięgu wzroku piękną kreskę horyzontu. I już ani dnia bez tej kreski, która
uważnie obserwowana wygina się... pięknym łukiem, bo 'linia piękna jest krzywa' – jak dwa tysiące lat z okładem po Apellesie powiedział George Bernard Shaw, noblista i twórca koncepcji tzw. ewolucji twórczej. Zapatrzony w tę linię, wpadłem na pomysł wprowadzenia jej do projektu zlewozmywaka. Shaw i Apelles mieli tu swój udział. Twórcza ewolucja tego projektu upomniała się o imię legendarnego malarza i zlew nazwałem Apelles.

Krzysztof Konopelski

Link do zakładki Apelles.